Megnéztük a Mitas Tractor Pulling Európa Kupát

Idén is megtartották Augusztus 11. és 13. között Hajdúböszörményben a Mitas Tractor Pulling Európa Kupát és a VI. Hajdúsági expót. Helyszíne a hajdúböszörményi Széchenyi István Mezőgazdasági és Élelmiszeripari Szakképző Iskola és Kollégium, valamint a mellette fekvő négyhektáros kiállítási terület és traktorhúzó pálya.

Iskolánk legjobb tanulóit a Georgica alapítvány jóvoltából, el tudtuk vinni e kissé furcsa, de annál látványosabb rendezvényre. Kora reggel indult a csapat Rácskai Kálmán szakoktató vezetésével Hajdúböszörménybe, ahol már várták őket a szervező iskola munkatársai belépőjegyekkel és ebéddel. Az iskola tornatermében és tantermeiben a Hajdúsági expó kiállítást tekinthették meg, a tanműhelyek közötti területen az ideiglenes kialakított gokart pályán is tehettek néhány kört, a kiállítási területen pedig fel voltak sorakoztatva nagyon látványos verseny traktorok. De, igazából mindenkit a fő attrakció, a traktorhúzó verseny nyűgözött le. Látni és hallani a 4000 lóerős gépszörnyetegeket futam közben, egy feledhetetlen élmény volt minden odalátogatónak és iskolánk tanulói részére is. Délután fáradtan, de élményekkel és sok fényképpel gazdagabban indult vissza a csapat. A buszban feltett kérdésre, miszerint jövőre is szeretnének-e Hajdúböszörménybe menni, a válasz egyértelmű és határozott igen volt. Köszönjük Georgica alapítvány!

A fényképeket ITT találjátok