Diákjaink sikere a Szakma Kiváló Tanulója Verseny országos döntőjében

2018. április 10-13. között Hódmezővásárhelyen, a Gregus Máté Mezőgazdasági Szakgimnázium és Szakközépiskolában került megrendezésre a Szakma Kiváló tanulója országos döntője Gazda szakmában.

Iskolánkat Gyöngyösi Erika és Ádám Norbert 11-es gazda tanulók képviselték. Az ország 8, gazdaképzést folytató szakközépiskolájából, 15 tanuló kemény küzdelemben mérettette meg magát elméletből és gyakorlatból egyaránt.

Állattartás, növénytermesztés, kereskedelem, vállalkozás és ügyviteli ismeretek, kiegészítő tevékenység elméleti ismereteiből szóban feleltek. Gyakorlatból állattartási, gépüzemeltetési és karbantartási, valamint növénytermesztési, kertészeti feladatokat hajtottak végre.

Ádám Norbert 11.b osztályos tanuló a versenyen elért összteljesítménye alapján első helyezést ért el. Ezáltal a versenybizottság javaslata szerint, a május végi szakmai vizsgán valamennyi vizsgafeladat teljesítése alól mentességet kap jeles eredménnyel. Gyöngyösi Erika az országos döntőben 10. helyezett lett, így 3 vizsgafeladat teljesítése alól kapott mentességet.

Ádám Norbert a legjobb gyakorlati és elméleti feleletért különdíjazásban részesült, míg „A legjobb gyakorlati oktatóhely” –nek járó serleget Taskovics Péter Főigazgató úr vehette át.

Tanulóinkat szakmai elméleti tantárgyakból Varga Judit, Berta László, Zámbó Gábor és gyakorlatból Királyné Kalamár Zsófia, Szuhai Balázs, Zámbó Imre és Szalma István készítették fel.

Örömünket tetézte, hogy meghívást kaptunk 2018. ápris 25-re a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara által szervezett díjátadóra, ahol az SZKT és az OSZTV díjazottai oklevelet és emlékplakettet vehettek át Jakab Istvántól az Országgyűlés alelnökétől, aki a Magyar Gazdakörök és Gazdaszövetkezetek Szövetségének is elnöke.